Off system – punk and yoga

Článek ze série Živobytí – která se zamýšlí nad tím jak žít na vesnici a mít čas na to co chceme.

Když už nezdědíte barák po rodičích, je dnes docela populární varianta bydlet v maringotce. Na to vám stačí pozemek pronajatý od kámoša za 6 000 Kč/rok. Docela pěkná maringotka se dá na bazoši pořídit za cca 150 tis. Dle konceptu osobních domů můžete manželce navrhnout, že budete mít každý svoji boudu. Dohromady vás to bude stát sice skoro celé stavebko, co vám fotři kdysi založili, ale ve finále jste v pohodě. Kdyby se vám stýskalo po vaně, tak si dáte bazének. Permice ve Valmezu stojí 1,55 Kč za mintu.

Holt jako OBZP si musíte zacálovat zdravotní pojištění. Při práci na dohodu se musíte jako rodina vlézt do 10 000 Kč měsíčně, do čehož vám zdravotní pojištění trochu hodí vidle. Třeba se posnaží i manželka. Celkem 12 000 na měsíc by vám však mohlo stačit, zvlášť když si v rámci ergoterapie na zahrádce u gotky vypěstujete 30 % potravin v bio kvalitě. Od známeho z lesa si nakutáte odpadní dřevo po těžbě a srazíte náklady na energie na 500Kč/měs.

Důchod? Pořád venku na čerstvém vzduchu, koupel v potoce, potraviny BIO z vlastní zahrádky, čas si vystřihnou denně pořádnou Ásanu… život do 150 let v absolutním zdraví a pak rovnou splynutí s Drarmou. Pohodová brigádka za 150 na hodinu vám zabere 10 dní měsíčně a zbytek je váš…

Náš pokus 2015, pravda ne tak romantický, jak na pinterestu 🙂

Jedna myšlenka na “Off system – punk and yoga”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..